Ateşleme Bobini Arızası

Ateşleme bobini arızası aracın çalışmasında engel teşkil eder. Aracın marş almaması ve ilk çalışmada sorun yaşaması çok önemli bir konfor kaybıdır. Planını yapmış olan ve bu plan içinde aracına yer vermiş olanlar için, bu durum oldukça can sıkıcıdır. Araç sahipleri bu duruma düşmemek adına düzenli bakımlara gereken önemi vermelidir. Periyodik olarak yapılan bakımlar esnasında, ateşleme sistemi ve bu sistemin önemli bir parçası olan ateşleme bobini işin uzmanları tarafından gözden geçirilir. Bu sayede daha bobin arızası olmadan çözüm için adım atmak mümkün olur. Marş süreci ile bobin etkin hale gelir. Bobinin yarattığı manyetik alan hava ve yakıt karışımının alev almasını sağlar. Bu sürecin doğru şekilde yürümesi ile araç motoru çalışır. 

Ateşleme Bobini Arızası

Bobin Arızası Belirtileri

Bobin arızası belirtileri araçtaki sorunların herkes tarafından anlaşılmasına neden olur. Her parçada olduğu gibi ateşleme bobininde de bir kullanım ömrü söz konusu olur. Kullanıma bağlı olarak bu süreçler uzayabilir veya daha da kısalabilir.Ateşleme bobini kaynaklı sorunlarda:

  • Egzozda patlama olur.
  • Motor sıkışır ve çalışmakta zorlanır.
  • Yakıt tüketiminde artış görülür.
  • Motor çalışırken sarsıntı yaşanır.
  • Motor ışığı yanar.
  • Güç kaybı yaşanır.
  • Rölanti dengesizliği olur.
  • Motor zor çalışır.
  • Çalışır durumdaki motor stop eder.
Burada karşınıza gelen belirtilere bakarak aracın sorunu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Yine de çözüm için sizi yapacaklarınız sınırlıdır.

Bobin Arızası Belirtileri

Bobin Arızasında Ne Yapmak Gerekir?

Bobin arızası durumunda aracın uzman bir servisten yardım alması büyük önem arz eder. Servisimiz bu ve benzer durumlarda, tedarik etmiş olduğu kaliteli yedek parça ve bileşenlerle çözüme ortak olur. Ekonomik olarak hazırlayıp sunduğumuz hizmetlerde, malzeme kalitesi ve montaj çalışmaları garantili olarak müşterilerimize sunulur. Endüksiyon bobini tamir edilmesi mümkün olmayan parçalardan biridir. Böylesine önemli bir parça ve bileşenin arızalanması durumunda, değişim en büyük gerekliliktir. Tedarik ettiğimiz kaliteli ve güvenilir malzemelerle her zaman çözüm yaratmış durumdayız. Kadro yapımız uzman olduğu gibi kullandığımız ekipmanlar yüksek teknoloji ürünleridir. Modern yapıya sahip servis olarak, aracınızın her türlü ihtiyacını anında karşılarız.

Bobin Arızasında Ne Yapmak Gerekir?
Hemen Ara Yol Tarifi
X