Direksiyon Basınç Müşürü Arızası Belirtileri

Direksiyon basınç müşürü arızası bazı sebeplerle ortaya çıkar. Öncelikli olarak arıza ve sorunların doğru şekilde belirlenmesi için bu arızanın durumunu ortaya koyan belirtilere gereken önemi vermek gerekir. Sürücülerin kolaylıkla anlayacağı bu belirtiler:

  • Direksiyonun sertleşmesi,
  • Direksiyonun titremesi,
  • Araca yön vermede yaşanan güçlükler,
  • Yağ sızıntısı, şeklinde kendini gösterir.
Motor kontrol ünitesine (ECU) sensörler tarafından iletilen bilgiler, rölanti değer ayarlamasına neden olur. Bu ayarlama sonucunda aracın park etme gibi hareketlerde zorlanmasına yol açar. Hem motora hem de direksiyon pompasına daha fazla yük biner ve bu durumu gösterge ikaz ışığından görmek mümkün olur.

Direksiyon Basınç Müşürü Arızası Belirtileri

Hidrolik Direksiyon Basınç Müşürü Arızası Nedenleri

Hidrolik direksiyon basınç müşürü arızası genelde bakım sürecine dikkat edilmeyen araçlarda daha sık görülür. Eğer bir sistem yağ ile destekleniyorsa yağın miktarı, durumu ve kullanım ömrü mutlaka dikkate alınmalıdır. Başta yağ sızıntısı olmak üzere yağın özelliğini kaybetmesi ile hidrolik direksiyon özellikle araçlarda kontrol sorunu yaşanır. Hem şehir içi hem de uzun yol yolculuğu esnasında direksiyonun sürücüyü yormaması gerekir. Eğer hidrolik yağı yeterli ve doğru kıvamda ise o zaman araca yön vermek ve yolculuk yapmak daha kolay olur.

Hidrolik Direksiyon Basınç Müşürü Arızası Nedenleri

Hidrolik Direksiyon Basınç Müşürü Arızasında Ne Yapmak Gerekir?

Hidrolik direksiyon basınç müşürü arızası sorunu ile karşılaşmamak adına, servisimizden alacağınız yardım ve çözümler size büyük avantaj sağlar. Aracınızın periyodik bakımını zamanında yapıp gerekli olan kontrollerle çözümler oluştururuz. Özellikle direksiyon sisteminin düzenli olarak yağının kontrol edilmesi hizmetlerimiz arasındadır. Aracınızın her zaman güvenilir ve istenen performansla yolları da olmasını istersiniz. Servisimiz tarafından sunulacak hizmetler, bu konuda size güvence verecek ve kolaylık sağlayacaktır. Kaliteli yağ kullanımı ve doğru değişim zamanlaması ile ekonomik hizmetler servisimiz tarafından size sunulmaktadır. Uzman kadrolarımız ve modern iş istasyonlarımız bu konuda size en iyi çözümünü sunacaktır.

Hidrolik Direksiyon Basınç Müşürü Arızasında Ne Yapmak Gerekir?
Hemen Ara Yol Tarifi
X